Son Dakika

Assange'ın kedisine casusluk suçlaması!

WikiLeaks, Julian Assange’ın kedisini kullanarak casusluk yaptığı iddialarını ‘budalaca’ diye niteledi.
Assange'ın kedisine casusluk suçlaması!

Geçtiğimiz günlerde İngiltere'de Ekvador büyükelçiliğinde tutuklanan WikiLeaks'in kurucusu Julian Assange’ın ardından bu kez de tüm dünyada fenomen haline gelen kedisi "James" gündemin ilk sırasında.

Ekvadorlu bazı yetkililer, Assange’ı ve kedisi James’i casuslukla suçlayan ilginç komplo teorileri ortaya atınca WikiLeaks’ten yanıt gecikmedi.

 Ekvador Devlet Başkanı Moreno, Assange'ın Ekvador'un Londra büyükelçiliğini 'casusluk merkezi' olarak kullandığını öne sürerken, büyükelçi Jaime Marchan ise “Kedi, tüm odalara girebilirdi. Bizi gözetlemek için bir cihaz taşıyabileceğinden şüphelendik” ifadelerini kullandı.

'GERÇEK ÜSTÜ VE BUDALACA'

WikiLeaks'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürüten Kristinn Hrafnsson ise Assange’ın sığınma iznini kaldırarak tutuklanmasına neden olan Ekvador’un, bu tür "saçma" iddialarla dikkati başka yöne çekmek istediğini ifade etti. Hrafnsson, sosyal medyadan yaptığı açıklamada iddiaların "gerçek üstü" ve "budalaca" olduğunu belirterek “Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno ve çetesi, bu utanç verici ihracı geçiştirmeye çalışıyor” dedi.

 

 

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.