Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

Atina Büyükelçiliği önünde YPG/PKK eyleme başladı

Terör örgütü sempatizanlarının en çok bulunduğu Avrupa şehirlerinden olan Atina’da Barış Pınarı Harekatı protestosu yapıldı.

Batuhan Gülşah
Atina Büyükelçiliği önünde YPG/PKK eyleme başladı

Büyükelçilik önüne gelen kalabalık oturma eylemine başladı. “Türkiye, Suriye’den çekil” ve “Öcalan’ı serbest bırakın” sloganları atıldı.

Türkiye’nin Barış Pınarı Harekatı çerçevesinde Suriye’deki terör koridorunu temizlemek için sınır ötesi operasyona bugün başlaması, YPG/PKK üyelerinin en yoğun olduğu Avrupa şehirlerinden Atina’da protesto edildi. Şehir merkezinde toplanan terör örgütü sempatizanları, Türkiye Büyükelçiliği önüne yürüyerek geldi ve burada oturma eylemine başladı. TSİ 19.30 sıralarında başlayan eylem için Terör örgütü sempatizanlarının büyükelçiliğe girme girişimleri karşısında Yunan polisi geniş güvenlik önlemleri aldı. Gösterilere “Türkiye işgale son ver”, “Kürtler’i kurtarın” gibi pankartların yanı sıra, teröristbaşı Abdullah Öcalan lehine pankartlara da rastlandı. Türkiye’nin Suriye’den çekilmesi ve Öcalan’ı serbest bırakması için sloganlar atıldı.

YUNAN PARTİLER DE DESTEK VERDİ

YPG/PKK lehine yapılan gösteriye katılanlar arasında Yunan siyasi partisi üyelerinin olduğu da görüldü. Yunan Komünist Partisi üyeleri ve ana muhalefet partisi, radikal sol görüşlü SYRIZA’nın destekçileri de eylemlerde yer aldı. Nitekim SYRIZA, harekatı Avrupa Konseyi’ne taşıyarak Türkiye’ye uyarı verilmesi yönünde ilk harekete geçen AB içi siyasi partilerinden biriydi.