Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Avrupa’da korku artıyor! Fransa’da koronavirüs nedeniyle ölü sayısı 2’ye çıktı

Fransa'da koronavirüs nedeniyle bir kişinin daha hayatını kaybetti. Daha önce Asya dışındaki ilk ölüm vakasının kaydedildiği Fransa'da ilk kez bir Fransız vatandaşı öldü.

Avrupa’da korku artıyor! Fransa’da koronavirüs nedeniyle ölü sayısı 2’ye çıktı

Fransa Sağlık Bakanlığı, koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bir kişinin daha öldüğünü , ülkedeki doğrulanmış vaka sayısının ise 17’ye yükseldiğini duyurdu. Ölen kişinin 60 yaşlarında bir adam olduğu, başkent Paris’te oldukça kötüleşmiş bir durumda hastaneye kaldırılırken gece yarısı hayatını kaybettiği açıklandı. Vaka, koronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren ilk Fransız vatandaşı olarak kayıtlara geçti, ülke genelindeki ölü sayısını da ikiye çıkardı.

4 KİŞİDE DAHA TESPİT EDİLDİ

Öte yandan son 24 saatte 2’si İtalya’dan gelen toplam dört kişide daha koronavirüs tespit edildi, böylece ülkedeki toplam vaka sayısı 17’ye yükseldi. Bu dört kişiden 55 yaşındaki olan bir adamın durumunun kritik olduğu, Amiens kentinde karantinada bulunduğu belirtildi.

Çin’den başlayarak dünyaya yayılan salgında Asya dışındaki ilk ölüm vakası Fransa’da kaydedilmişti. Çin’in Hubey eyaletinden gelen 80 yaşındaki Çinli turistin 15 Şubat’ta karantina altındayken yaşamını yitirdiği açıklanmıştı.