Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Avrupa’nın güvenliği rehin alındı

Mücahit Dere
Avrupa’nın güvenliği rehin alındı

Rusya’nın başşehri Moskova’da Avrupa İşletmeler Ağı temsilcileriyle toplantıda buluşan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Trump yönetiminin siyasetini ve Kremlin’in Avrupa Birliği (AB) ilişkilerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

AVRUPA’NIN GÜVENLİĞİ REHİN ALINDI

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, ABD’nin Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması’ndan (INF) çekilmesi konusuna yönelik yeni değerlendirmelerde bulundu.

Rus Bakan Lavrov, Beyaz Saray’ın INF’den çekilme kararını anımsattı ve bu politikanın Avrupa’nın güvenliğini tehdit ederek rehin aldığını savundu.

NATO’NUN GENİŞLEME POLİTİKASI

Öte yandan Avrupa’da artış gösteren NATO askeri faaliyetlerine de değinen Lavrov, NATO’nun genişleme politikası uyguladığını ve Makedonya, Ukrayna ile Gürcistan’ı kendine çekmeye çalıştığını iddia etti.

RUSYA-AB, TİCARET HACMİ ARTIYOR

Rusya’nın AB ile ilişkilerinin geliştiğine de dikkat çeken Rus Bakan, Avrupa Birliği’nin iş adamlarının yaptırımlardan bıkmış durumda olduğunu ve Rusya ile iş birliği yapmaya hazır olduklarını dile getirdi. Bakan Lavrov, Rusya ile AB arasındaki ticaret hacmine ilişkin açıklamalar yaptı. Ticaret hacminin yüzde 20 artış kaydettiğinin bilgisini paylaşan Lavrov bu oranın rakamsal olarak 300 milyar dolara ulaştığını bildirdi.

LAVROV’DAN VİZE AÇIKLAMASI

Ayrıca Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, AB ile Rusya arasında uygulanan vize uygulamasına ilişkin bilgi paylaştı. Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, vizelerin karşılıklı olarak kolaylaştırılması gerektiğini dile getirdi.

İSTİKRARLI PAZAR KORUNACAK

Rusya’daki Avrupa İşletmeler Ağı Başkanı Johan Vanderplaetse da AB ve Rusya arasında oluşturulan istikrarlı pazarın eşit koşullarda korunacağını belirtti.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri