Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Azerbaycan’da muhalif liderlerden de Barış Pınarı Harekatına destek

Azerbaycan’da muhalif liderlerden de Barış Pınarı Harekatı’na destek mesajları gelmeye devam ediyor.

Ceyhun Aşirov
Azerbaycan’da muhalif liderlerden de Barış Pınarı Harekatına destek

Azerbaycan’da faaliyet gösteren önemli partiler ve muhalif liderler Barış Pınarı Harekatı’na desteklerini açıklayarak Türkiye’nin yanında olduklarını beyan eden açıklamalar yayınlıyorlar.

Azerbaycan’da faaliyet gösteren “AĞ Partisi’’ Başkanı Tural Abbaslı yaptığı açıklamada, Suriye’nin Kuzeyi’nde kurulmak istenen terör devletinin bölgeye yönelik büyük bir tehlike olduğunu belirterek şunları söyledi: “PKK’nın kurmaya çalıştığı “Terör Devleti’’ Türkiye’mizin varlığı için tehlikedir. Türkiye haklı olarak bu terör devleti oluşumunun bölgedeki varlığını engellemeliydi, nitekim Barış Pınarı Harekatı ile ilk adımı atmış bulunuyor.’’

“KARABAĞ’A OPERASYON BAŞLATSAK TÜRKİYE BİZİM YANIMIZDA OLUR”

Abbaslı, Uluslararası Hukuk ve meşruiyet açısından da ‘’Adana Mutabakatına’’ dikkat çekerek Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna başlattığı hareketin tamamen meşru olduğunu vurguladı.

Tural Abbaslı Azerbaycan’ın Türkiye’nin yanında olması gerektiğini de belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Şüphe yok ki Azerbaycan Karabağ’ı işgalden kurtarmak için operasyon başlatırsa Türkiye bizim yanımızda olacaktır. Biz de Azerbaycan olarak Türkiye’nin yanında yer almamız gerekiyor. İnanıyorum ki Barış Pınarı Harekatı, Frat Kalkanı ve Zeytin Dalı Hareketi gibi başarılı olacaktır ve Türk ordusu girdiği bu yoldan zaferle çıkacaktır.’’