Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Balkanlar’da AK Parti bayramı

Balkanlar’da AK Parti bayramı

Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’daki Vijecnica Kütüphanesi önünde toplanan Türk vatandaşları ve Boşnaklar, AK Parti’nin seçim zaferini birlikte kutladı. Sonuçların açıklanmasının ardından araçlarıyla konvoy oluşturan grup, AK Parti, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu ile ilgili sloganlar atıp tekbir getirdi.
Kutlamalara katılan Boşnaklardan Vildan Topcic, AK Parti’nin zaferi için arkadaşlarıyla bir araya geldiğini belirterek, Türklerin mutluluğunu paylaştığını söyledi. Bosna Hersek-Türkiye Dostluk Derneği Başkanı Rizvan Halilovic de AK Parti’nin zaferinin tüm Türkiye’ye hayırlı olmasını dileyerek, “Seçimdeki bu başarı, tüm Müslümanların başarısıdır” diye konuştu. Naida Gego isimli Boşnak ise Türkiye’deki seçimin sadece Türkiye için değil, tüm dünya için önemli olduğunu belirterek, Türkiye’nin, yeni dönemde de Bosna Hersek’in yanında yer almaya devam edeceğini kaydetti.
AK Parti’nin seçim zaferi Sırbistan’ın güneyinde, Boşnak nüfusun yoğun olarak yaşadığı Sancak bölgesindeki bazı kentlerde de kutlandı. Demokratik Eylem Partisi (SDA) organizasyonunda, Novi Pazar, Tutin, Sjenica şehirlerinde yaşayan Boşnaklarca kutlamalar düzenlendi. Novi Pazarlı Adnan Jusufovic, seçimin ardından Türkiye’deki durumun bir an önce normale dönmesi temennisinde bulunarak, “Türkiye bizim anamız, koruyucumuzdur” dedi.
Öte yandan, Arnavutluk’un başkenti Tiran’da da kutlama düzenlendi. Tiran’da yaşayan Türk vatandaşları, başkent sokaklarında seçim zaferini kutladı.

Etiketler
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!