Son Dakika

Başkan Erdoğan ile Putin Suriye konusunda görüşecek

İdlib'de yaşayan sivillerin olası bir askeri harekattan zarar görmemesi için diplomasi trafiğini sürdüren Türkiye'den yeni bir hamle daha geldi. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Başkan Erdoğan ile Putin'in pazartesi günü Suriye konusunda görüşeceğini açıkladı.

Başkan Erdoğan ile Putin Suriye konusunda görüşecek

Suriye'de 2011 yılından bu yana devam eden iç savaşta yüzbinlerce insanı katleden ve büyük göç dalgalarına neden olan diktatör Esed, rejim karşıtı devrimcilerin son kalesi olan İdlib'e yönelik hava harekatlarını sürdürüyor. 

Türkiye, bölgede yaşayan 3,5 milyon muhacirin olası bir askeri harekattan zarar görmemesi için diplomatik temaslarını sürdürürken, İdlib konusunda yeni bir hamle daha geldi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın pazartesi günü Rusya Devlet Başkanı Putin ile Suriye konusunda görüşeceğini bildirdi.

BAŞKAN ERDOĞAN UYARMIŞTI: FELAKET OLUR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ABD’de yayımlanan Wall Street Journal (WSJ) gazetesi için kaleme aldığı “Dünya Esed’i durdurmalı” başlıklı makalesi dünya kamuoyunda karşılık bulmuştu. Çok sayıda medya kuruluşu, Erdoğan’ın Suriye’de yaşanan insani felakete karşı dünyayı uyardığı ve İdlib’e hedef gözetmeksizin saldırmanın bölgede yaşanan felaketi daha da derinleştireceği yönündeki yazısını okurlarına aktarmıştı.

İNGİLİZ TEMSİLCİDEN DESTEK

İngiltere'nin BM Daimi Temsilcisi Pierce, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Wall Street Journal'da İdlib ile ilgili kaleme aldığı makaleye atıfta bulunarak ''Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kesinlikle katılıyoruz.'' demişti.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.