Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Başörtülü kadın, Trump’ın mitinginde salondan atıldı

Başörtülü kadın, Trump’ın mitinginde salondan atıldı

Kasım ayında yapılacak başkanlık seçimlerine Cumhuriyetçi Parti’nin adayı olarak girmek için çalışmalarını sürdüren ve İslam karşıtı açıklamalarıyla gündeme gelen Donald Trump, North Carolina’daki mitinginde, Suriyeli muhacirlerin DAEŞ ile ilişkili olduğunu” iddia etti.
Bunun üzerine adının Rose Hamid olduğu belirtilen başörtülü kadın, ayağa kalkarak sessiz protesto gerçekleştirdi. Trump taraftarları Hamid’e karşı “Dışarı, dışarı” diye tempo tuttu. Daha sonra Hamid, “etrafı rahatsız ettiği” gerekçesiyle polis eşliğinde salondan dışarı çıkarıldı.
Trump’ın herhangi bir müdahalede bulunmadığı olaydan sonra seçim ofisinden de bir açıklama yapılmadı.
CNN’e telefonla bağlanan Hamid, “Bu çirkin olay çok hızlı gerçekleşti ve gerçekten korkutucuydu. Muhtemelen bu toplantıya katılan Trump taraftarları Müslüman biriyle hiç karşılaşmamıştır, ben en azından bir Müslüman ile karşılaşsınlar diye buraya geldim” dedi.
Hamid, üzerinde “Selam. Barış içinde geldim” yazan bir tişörtle yerine oturduğunu ve protestosunun planlı olmadığını anlattı.

Etiketler