Son Dakika

Bir 'Boeing 737' önlemi de Senegal ve Nijerya'dan

Senegal ve Nijerya, Etiyopya'da yaşanan uçak kazasının ardından "Boeing 737 Max 8" tipi uçaklara hava sahasını kapatma kararı aldı.
Bir 'Boeing 737' önlemi de Senegal ve Nijerya'dan

Nijerya Havacılık Bakanı Hadi Sirika, gazetecilere yaptığı açıklamada, ülkede "Boeing 737 Max 8" tipi uçakların uçuşuna yönelik tedbir amaçlı böyle bir karar alındığı belirtti.

ÜLKEDE BOEİNG 737 MAX KULLANILMAYACAK

Sirika, "Halkın paniklemesine gerek yok, şu anda ülkede hiçbir operatör bu tip uçakları kullanmıyor. Etiyopya'daki kazanın asıl nedeni araştırılana kadar ülkede Boeing 737 Max kullanılmayacak." dedi.

Senegal Sivil Havacılık ve Meteoroloji Ulusal Ajansı Direktörü Magueye Maran Ndao, basına yaptığı açıklamada, hiçbir hava yolu şirketinin Boeing 737 Max tipi yolcu uçağıyla Senegal hava sahasını kullanamayacağını belirtti.

Ndao, Afrika ve Madagaskar'da Hava Trafiği Güvenliği Ajansı'nın (ASECNA) cuma günü düzenleyeceği toplantıda konunun ayrıntılı olarak ele alınacağını ifade etti.

Senegal Havayolları'nın 4 uçaklık filosunda halihazırda Boeing 737 Max tipi uçak bulunmuyor.

Etiyopya Hava Yollarına ait "B737 Max 8" tipi yolcu uçağı, 10 Mart'ta Addis Ababa'dan Kenya'nın başkenti Nairobi'ye gitmek için havalandıktan kısa süre sonra düşmüş, kazada uçaktaki 157 kişi hayatını kaybetmişti.

 

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.