Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Bir Yunan’ın itirafları: “Nerede Türkiye, nerede biz!”

Türkiye'den Yunanistan'a yönelen göçmen akını, iki ülke arasındaki politik gerilimi artırırken, bazı aşırı sağcı Yunanlar, savaş naraları dahi atmaya başladı. Ancak bu hayalci Yunanların yanında aklı başında Yunanlar da yok değil. İşte onlardan biri olan uluslararası politika uzmanı Yannis Theodoratos, 2 yıl önceki bir TV programında adeta şu mesajı veriyor: "Nerede Türkiye nerede biz!" 

Bir Yunan’ın itirafları: “Nerede Türkiye, nerede biz!”

Türkiye’nin sınır kapılarını açmasının ardından Avrupa Birliği’nin (AB) doğudaki ilk sınırı olan Yunanistan’a doğru büyük bir sığınmacı akını başladı. Hemen arkasından da Yunan kolluk kuvvetlerinin sınırı geçmek isteyenlere uyguladığı, cinayetlere varan şiddetin görüntüleri ajanslara birer birer düştü; düşmeye de devam ediyor.

YUNAN SAĞI COŞTU BİR KERE! 

Bu durum bir yandan da, iki ülke arasındaki politik gerilimin dozunu artırırken, özellikle “freni patlamış” bazı Yunan aşırı sağcılar çok ileriye giderek “savaş” naraları dahi atar hale geldi.

BİR DE “ACI GERÇEKLER” VAR

Ancak Yunanların bu hayalciliğinin karşısında hem politik hem kültürel hem de savaş teknolojisi alanında fersah fersah ilerlemiş bir Türkiye resmi var. Üstelik iki ülke arasındaki bu farkı biraz aklı başında bir Yunanlının dahi görmezden gelmesi mümkün değil. İşte o aklı başında Yunanlardan biri olan politika uzmanı ve televizyoncu Yannis Theodoratos bu farkı 2018 yılında yaptığı programda çok net bir şekilde anlatmış.

İHA’LARA DA DİZİLERE DE  

Türkiye’nin son yıllarda hem savaş sanayii (hard power) hem de kültürel alanda (soft power) attığı adımları ülkesi ile kıyaslayan Theodoratos, Yunan yönetimine sert eleştiriler getiriyor. İHA’lardan füzelere kadar savunma sanayimizin ürettiği savaş araç gereçlerini sıralayan Theodoratos, dünyaya açılan Türk dizileriyle de Türkiye’nin tarihi ve kültürel zihnini inşa ettiğini belirtiyor. Kısacası Theodoratos videosunda adeta şu mesajı veriyor: “Nerede Türkiye nerede biz!”

İşte o video:

 

Yorumlar (2 Yorum)

  • Avatar

    HASAN BOZKURT

    Siz sanırım toplumsal gelişim kavramlarını karıştırıyorsunuz. Toplumsal gelişmişliğin ölçütü insan hakları, demokrasi, adalet, eşit gelir dağılımı vs. Türkiye'de bunların hiç biri yokken komşunun camına taş atmak aşağılık kompleksi sendromundan öteye gitmiyor. Ama bu belli ki içeridekilerin gözünü boyamak için yapılıyor. Ne güzel kendi kendimize aldatalım….

  • Avatar

    Muhammet Eyüp Şimşek

    Adamın Nasılda Zoruna Gitmiş ya İsyan ediyor Biz Türkler hiç bir ülkeye heiç bir millete ne düşmanlık ettik nede kin besledik ne de soykırım da bile bulunmadık ama Her fırsatta diğer ülkeler bizi kötü göstermeye çalıştı Biz küllerimizden tekrar varolup birgün eskiden oldğu gibi yine de dünyayı feth edeceğiz Allah'ın ini ile inşaallahDizilerimiz gayette çok güzel Adam ne kadar rahatsız olmuş ki o Theodoratos İstiyorki hep bilinç kaybı yaşayalım aslımızı unutalım istiyor ama öyle omayacak…

Yorumları Gör (2 Yorum)