Son Dakika

Birleşmiş Milletler çalışanı 21 kişi de öldü

Etiyopya Havayolları'na bağlı bir uçağın Addis Ababa-Nairobi seferini yaptığı sırada düşmesi sonucu ölen 157 kişiden 21'nin Birleşmiş Milletler (BM) çalışanı olduğu öğrenildi.
Birleşmiş Milletler çalışanı 21 kişi de öldü

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Guterres, BM Kadının Statüsü Komitesi 63. Oturumu toplantılarının açılışında konuşma yaptı. BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Etiyopya Havayolları'na ait dün düşen uçakta 21 BM personelinin öldüğünün bilgisini paylaştı. Guterres, "Dün Etiyopya'daki korkunç kazada aralarında 21 BM çalışanın da olduğu uçakta bulunan herkes hayatını kaybetti." ifadesini kullandı.

Etiyopya Havayolları'na ait uçağın düşmesiyle küresel bir trajedi yaşandığını belirten Guterres, dünyanın her köşesinden gelen ve dün ölen BM personelinin ortak noktalarının insanlığa hizmet etmek olduğuna dikkati çekti.

149'U YOLCU 8'İ MÜRETTEBAT

Etiyopya Devlet Televizyonu, dün Etiyopya Havayolları'nın Addis Ababa-Nairobi seferini yapmakta olan Boeing 737 MAX 8 tipi yolcu uçağının kalkıştan kısa bir süre sonra düştüğünü ve uçakta bulunan 149 yolcu ve 8 mürettebattan oluşan 157 kişiden kurtulan olmadığını duyurmuştu. Ayrıca söz konusu elim kazanın ardından uçağın kara kutusu da bulundu.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.