Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Cameron’dan Suriye’ye hava saldırısı açıklaması

Cameron'dan Suriye'ye hava saldırısı açıklaması

İngiltere Başbakanı David Cameron, Suriye’deki hava operasyonlarına katılmak için BM Güvenlik Konseyi kararı aramayabileceklerini belirterek, “Ülkemizi güvende tutmak için ihtiyaç duyduğumuz kararları Rusya’nın vetosuna havale edemeyiz” dedi.

Cameron, İngiliz parlamentosunun alt kanadı Avam Kaması’nda her hafta yapılan Başbakana Sorular (PMQ) oturumunda soruları yanıtladı.

Bir milletvekilinin Suriye’ye yönelik hava operasyonlarına katılma kararı almadan önce İngiltere’nin BM Güvenlik Konseyi’nde bir karar çıkartılmasını bekleyip beklemeyeceğine dair sorusuna Cameron, “Tabii ki BM Güvenlik Konseyi‘nin tam desteğine sahip olmak tercihimizdir ama bizim için en önemlisi girişeceğimiz her eylemin hem yasal olması hem de ülkemizi ve halkımızı burada korumamıza yardım etmesidir. Ülkemizi güvende tutmak için ihtiyaç duyduğumuz kararları, Rusya’nın vetosuna havale edemeyiz” yanıtını verdi.

Etiketler