Son Dakika

CENTCOM Komutanı: Birkaç hafta içerisinde Suriye'den çekileceğiz

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) Komutan Joseph Votel, Suriye'den çekilme konusunda istedikleri noktada olduklarını belirterek, "Birkaç hafta içerisinde çekileceğiz" dedi.
CENTCOM Komutanı: Birkaç hafta içerisinde Suriye'den çekileceğiz

ABD Başkanı Donald Trump, 14 Aralık'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesinin ardından ABD askerlerinin Suriye'den çekileceğini açıklamıştı. ABD'den konuya ilişkin yeni bir açıklama daha geldi.

ABD'nin Suriye'deki en yüksek yetkili ismi olan CENTCOM Komutan Joseph Votel, bölgedeki 2 bini aşkın ABD askerinin çekilmesinin birkaç gün ya da haftalar içerisinde başlayabileceğini söyledi.

"SAHADAKİ DURUMA GÖRE ŞEKİLLENECEK"

Çekilme konusunda doğru yolda ve istedikleri konumda olduklarını belirten Votel, günler ya da haftalar içerisinde çekilmenin başlayabileceğini söyledi. Votel, "Muhtemelen haftalar içerisinde olacak ve yine tekrarlıyorum bu durum tamamen sahadaki durumlara göre şekillenecek. İnsanları çekmek, ekipmanları çekmekten çok daha kolay. Dolayısıyla şu anda ihtiyacımız olmayan ekipmanlardan kurtuluyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.