Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ceyşul İslam lideri Muhammed Zehran Alluş ve arkadaşları şehit oldu

Ceyşul İslam lideri Muhammed Zehran Alluş ve arkadaşları şehit oldu

* “Bize kazanamazsınız diyorlar ya eskiden gülüp geçiyordum. Aradan yıllar geçtikçe gördüm ki gerçekten cahil oldukları için böyle konuşuyorlar. Artık gülmüyorum, kahroluyorum. Müslümanların neticeden konuşması ne büyük bir zillet”

* “Fitne, doğru ve yanlışın muallakta kalışıdır. DAEŞ’le mücadele fitne değildir”

* “DAEŞ ile Esed’in arasındaki tek fark sakalları”

* “Sakın, sakın ha sakın Müslümanların kanlarını satmayın”

Erem Şentürk

Zehran Alluş Suriyeli devrimcilerin Aralık 2013’te DAEŞ’e karşı Azez’den başlattığı saldırılar sırasında şunu söylemişti: “Fitne, doğru ve yanlışın muallakta kalışıdır. DAEŞ’le mücadele fitne değildir”

3 Ocak 2015 tarihinde Al Jazeera’ye ‘de yaptığı konuşmasından sonra DAEŞ, Hizbullah ve Esed aynı anda Zehran Alluş’u hedef haline getirmişlerdi. DAEŞ’e karşı en etkili mücadeleyi yürüten gruplardan olan Ceyşul İslam’ın (İslam Ordusu) komutanı Alluş, “Suriyelilerin kanlarını satmayın”

Surriye halkını, gerçek anlamda, cephede savaşanların temsil ettiğini söyleyen Alluş, Cenevre’ye katılan kişilerin birçoğunu meydanı boş bulan fırsatçılar olarak nitelendirmiş: “Cenevre’ye gitmek isteyenlere ise ‘sakın ha sakın Suriyelilerin kanını satmayın’ diyoruz” demişti.

Alluş, Al Jazeera Türk’ten Can Hasasu’ya yaptığı açıklamada, “DAEŞ, Suriye rejiminin kullandığı bütün yöntemleri kullanmaya başladı, tek farkları maalesef sakalları. Yani rejimin yöntemleri ile, İslami bir isim altında, halkımıza zulüm ve baskı yapıyorlar” demişti.

Etiketler