Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Cibuti Cumhurbaşkanı Guellah’tan Türkiye açıklaması

Cibuti Cumhurbaşkanı Guellah'tan Türkiye açıklaması

Cibuti Cumhurbaşkanı Ömer Guelleh, AA muhabirine yaptığı özel açıklamada, Ankara’da yaşanan terör saldırısını kınadı ve Türk halkı ile hükümetine destek mesajı verdi.
“Türkiye, Cibuti’nin ve genel olarak Afrika Boynuzu ülkelerinin stratejik ortağıdır” diyen Guelleh, Türkiye’nin büyük ve önemli bir ülke olduğunu ve dünya barışının tesis edilmesinde ve desteklenmesinde önemli bir rol oynadığını belirtti. Guelleh, Doğu Afrika ülkelerinin kalkınma ortaklarından biri olan Türkiye’nin terör örgütlerinin düzenlediği saldırıların üstesinden gelebilecek güce sahip olduğunu vurguladı.
Cibuti’nin serbest ekonomi politikalarından yana olduğunu belirten Guelleh, Türkiye’nin ülkesinde yatırım yapmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Kızıldeniz bölgesinde terörün oluşturduğu tehdide değinen Guelleh, “Terör herkesi tehdit ediyor. Terör örgütleri, Somali ve Yemen’deki krizleri ve bu krizler dolayısıyla oluşan boşlukları kullanmaya çalışıyor” diye konuştu.

Etiketler