Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan Pakistan’da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Pakistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi’nin 6. toplantısı dolayısıyla Pakistan'a resmi ziyarette bulundu.

Erem Şentürk
Cumhurbaşkanı Erdoğan Pakistan’da

Diriliş Postası Genel Yayın Yönetmeni Erem Şentürk/İslamabad

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Pakistan’da üst düzey koruma ordusu eşlik etti. Türkiye-Pakistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi’nin 6. toplantısı dolayısıyla gittiği Pakistan’ın başkenti İslamabad’da büyük bir protokol ile karşılanan Erdoğan’ı geniş bir güvenlik duvarı ile korudular. Pakistan Başbakanı İmran Han tarafından resmi törenle karşılanan Erdoğan, Başbakanlık’ta tören kıtasını denetledi. Erdoğan ve İmran Han daha sonra heyetlerini birbirlerine tanıttı. Dışişleri Bakanı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı, Hazine ve Maliye Bakanı, Ticaret Bakanı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı da törende yer aldı.

SEVGİ GÖSTERİLERİ

İki ülke liderinin başkanlığında, ilgili bakanların katılımıyla İslamabad’da gerçekleştirilecek Konsey Toplantısı’nda, Türkiye ile Pakistan arasındaki ‘ikili ilişkiler’ tüm boyutlarıyla gözden geçirilecek, iş birliğinin geliştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacak. Yine ‘Konsey Toplantısı’ dolayısıyla ikili ilişkilerin “ahdi” zeminine önemli katkılar sağlayacak muhtelif anlaşmaların imzalanması da gündemde bulunuyor. Ayrıca toplantı marjında Türkiye-Pakistan İş Forumu’nun da icra edilmesi bekleniyor. Erdoğan, Pakistan Millî Meclisi ve Senatosu’nun oturumuna hitap edecek, Cumhurbaşkanı Arif Alvi ile bir araya gelecek. Erdoğan ve beraberindeki heyeti taşıyan konvoy, yollarda ve konaklanacak otelin girişinde sevgi gösterileriyle karşılandı. Erdoğan ve Pakistan Başbakanı İmran Han’ın fotoğraflarının birlikte olduğu pankartlarla süsülenmiş sokaklarda, Pakistanlıların “İki devlet, tek millet” sloganları dikkat çekti.

Diriliş Postası Genel Yayın Yönetmeni Erem Şentürk/İslamabad