Son Dakika

Danimarka polisinden skandal uygulama: Polis ünlü komedyenin öldürülmesini bekliyor

Müslümanlar’ın kurduğu Ulusal Partiden Danimarka’da belediye seçimlerinde aday olan ünlü komedyen Amin Jensen, ölümle tehdit edildiğini açıkladı. Danimarka polisinin ise ‘İmkanımız yok’ diyerek bir türlü gerekli önlemleri almadığı ileri sürüldü.

Danimarka polisinden skandal uygulama: Polis ünlü komedyenin öldürülmesini bekliyor

Danimarka’da ünlü komedyen Amin Jensen, yerel seçimlerde Müslümanlar tarafından kurulan Ulusal Partiden (Nationalpartiet) aday olduğu için ölüm tehdidi aldığını söyledi. Danimarka basınına konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Jensen, 21 Kasım’da gerçekleşecek mahalli seçimler için başkent Kopenhag’ın banliyölerinden Hvidovre Belediyesi Meclis Üyeliği için Ulusal Partiden adaylığını koyduğunu anımsattı.

POLİSİN İMKANI YOKMUŞ

Öte yandan Danimarka polisi skandal bir uygulamaya imza attı. Ölümle tehdit edilen ünlü komedyene bir türlü koruma verilemezken sebep olarak da çok komik bir gerekçe gösterildi. Durumu polise bildirdiğini aktaran Jensen, polisin şikayeti işleme almasına rağmen “imkanları olmadığını” belirterek, şikayetle ilgili adım atmadığını söyledi. Siyasete atılmadan önce partileri araştırdığını ifade eden Jensen, en çok Ulusal Parti’den etkilendiğini, bu yüzden bu partiden aday olduğunu vurguladı. Jensen, kendisinin bir ünlü olarak siyasete girmesinden dolayı çoğu insanın provoke olmuş olabileceğini kaydetti.

VATAN HAİNİ SUÇLAMASI

Adaylığını açıklamasının ardından nefret söylemleriyle karşı karşıya kaldığını belirten Jensen, sosyal medya hesabı üzerinden gönderilen mesajlarda “vatan haini” olmakla itham edildiğini, eleştirilerin temelinde Ulusal Parti’nin Danimarka’da İslam’ın yaygınlaşmasına hizmet ettiği iddiasının bulunduğunu ifade etti. Amin Jensen, kendisinin de Ulusal Partiye katılarak İslam’ın Danimarka’da yaygınlaşmasına vesile olduğu iddiasıyla ölümle tehdit edildiğini dile getirerek, şöyle devam etti:

“Benim de çocuklarım var ve bir psikopat tarafından ölümle tehdit edilmek hiç hoş değil. Tehdit edildiğimde hiçbir şey yapamıyorum. Satışı ve taşıması yasak olduğu için biber gazı bile alamıyorum. Korunmaya ihtiyacım olduğunu düşünüyorum.”

Danimarka’da 21 Kasım’da gerçekleşecek yerel seçimlerde 9 bin 559 aday belediye meclislerinde, bin 377 aday da bölge idarelerinde görev almak için yarışacak.

Yorumlar