Son Dakika

Danimarka'da İslam düşmanı provokasyon sonrası 23 gözaltı

Kopenhag polisi, Kur'an'ı havaya fırlatan aşırı sağcı siyasetçinin eyleminden sonra çıkan şiddet olaylarıyla bağlantılı 23 kişiyi gözaltına aldı.
Danimarka'da İslam düşmanı provokasyon sonrası 23 gözaltı

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da İslam düşmanı aşırı sağcı siyasetçinin Kur'an-ı Kerim'i havaya fırlatması sonrası çıkan şiddet olaylarıyla bağlantılı 23 kişi gözaltına alındı. Kopenhag polisi, gözaltına alınan 23 kişinin, çoğu başkentte göçmenlerin yaşadığı Noerrebro semtinde olmak üzere araçları ve çöp tenekelerini kundaklama eylemlerinin arkasında olduğundan şüphelenildiğini açıkladı.

'ANLAMSIZ BİR PROVOKASYON'

Stram Kurs partisinin lideri, aşırı sağcı siyasetçi Rasmus Paludan, Noerrebro semtinde yaptığı eylemde Kur'an-ı Kerim'i havaya atmış, Paludan'ın provokatif eyleminden sonra kentte şiddet olayları patlak vermişti. Danimarka Başbakanı Lars Loekke Rasmussen, Paludan'ın eylemini "anlamsız bir provokasyon" sözleriyle nitelendirmişti.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.