Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Darbeci Hafter çöküşün eşiğinde! İki askeri kampta kontrol sağlandı

Libya ordusunun darbeci Hafter militanlarına karşı başarılar her geçen gün artıyor. Ordu sözcüsünden yapılan açıkalamada, başkentin güneyindeki Yermük Askeri Kampı'nda kontrolü sağladı.

Darbeci Hafter çöküşün eşiğinde! İki askeri kampta kontrol sağlandı

Libya Ordusu, başkent Trablus’un güneyindeki darbeci Hafter’e bağlı militanlara karşı ilerleme kaydederken, Yermük Askeri Kampı’nın tamamında da kontrolü sağladı.

Libya Ordusu Resmi Sözcüsü Albay Muhammed Kununu, yaptığı yazılı açıklamada, ordu birliklerinin, darbeci Hafter’e bağlı militanları başkentin güneyindeki stratejik Hamza Askeri Kampı ve Yermük Askeri Kampı’ndan çıkardıklarını belirtti.

EYP’LER TEMİZLENİYOR

Ordunun militanlara karşı ilerleyişinin devam ettiğini kaydeden Kununu, orduya bağlı teknik personelin Hafter militanlarının geride tuzakladıkları çok sayıda mayın ve el yapımı patlayıcıları temizleme çalışmalarının sürdüğü bilgisini paylaştı.

Libya Ordusu, Hafter’e bağlı militanlar karşısında son dönemde pek çok askeri başarıya imza attı. Hafter militanlarını 18 Mayıs’ta ülkenin batısındaki stratejik Vutye Üssü’nden çıkaran Libya hükümeti, batı bölgelerdeki farklı beldeleri de milislerden arındırmaya devam ediyor.