Son Dakika

Doğu Guta yerel meclisinden Erdoğan'a çağrı: Sizi ümitle bekliyoruz

Doğu Guta yerel meclisi yazılı bir açıklama yaparak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrıda bulundu. Rejim ve Rusya'ya ait savaş uçaklarının hayati merkezlere, hastanelere saldırdığına dikkat çekilen açıklamada, "Sizi ümitle bekliyoruz" ifadesine yer verildi

Doğu Guta yerel meclisinden Erdoğan'a çağrı: Sizi ümitle bekliyoruz

4-5 Mayıs Astana anlaşmalarıyla çatışmasızlık bölgesi ilan edilen Doğu Guta'da Esed/Hamaney rejimi ve Rusya'nın sivillere yönelik saldırıları devam ediyor.

Son 3 günde 310 sivilin öldüğü Doğu Guta bölgesinde devrimcilerden oluşan yerel meclis, yazılı bir açıklama yaparak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çağrıda bulundu.

Daha büyük saldırı hazırlığı içindeler!

Açıklamada, katil Esed/Hamaney rejiminin ve rejim yanlısı İran destekli milislerin bölgeye daha büyük bir saldırı hazırlığında olduğu ve yığınaklarını sürdürdükleri belirtildi. 

"Hayati merkezlere ve hastanelere saldırıyorlar"

5 yılı aşkın süredir devam eden ablukanın özellikle kadın ve çocuklarda kalıcı ve olumsuz etkiler bıraktığı belirtilen açıklamada, rejim ve Rusya'ya ait savaş uçaklarının hayati merkezlere, hastanelere çok çeşitli silahlarla saldırdığına dikkat çekildi.

Sizi ümitle bekliyoruz

Yerel meclisten yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bölgeye müdahale etmesinin istendiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Başkent Şam kırsalındaki yerel meclisler adına, İslam toplumu ve uluslararası camiada etkili olmanız nedeniyle, sivilleri korumak için acil müdahalede bulunulması, rejimi ve destekçisi İranlı milislere baskı yapılması için size çağrı yapıyoruz. Doğu Guta halkı olarak acil müdahale etmenizi diliyoruz. Rejimin uyguladığı muhasaranın kırılması, insani yardımların girişine kolaylık sağlanması, insani facianın önüne geçilmesi için sizi ümitle bekliyoruz."

Yorumlar