Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Donald Trump’ın eşi Melania Trump kimdir, kaç yaşındadır?

ABD Başkanı Donald Trump eşi olan Melania Trump kimdir sorusuna bu haberimizde nokta koyuyoruz. Melania Trump kaç yaşında, boyu ve yaşı ile ilgili olarak geniş bilgi vereceğiz gibi ulusal medyada konu edinilen Melania Trump haberlerini de ele alacağız.

Donald Trump’ın eşi Melania Trump kimdir, kaç yaşındadır?

Şu sıralar gündemden düşmek bilmeyen ABD Başkanı Donald Trump’ın eşi olan Melania Trump, ABD’nin First Lady’si konumundandır. Birçok ülkeye tek başına ziyaret gerçekleştiren ve aktif olarak siyaset hayatında olan Melania Trump, kıyafeti, gelinliği ve verdiği kararlar ile bazı zamanlarda dünya gündemini meşgul ediyor. 1970 yılında Slovenya’da hayata gözlerini açan Melania Trump, 2001 yılına kadar aralıklarla ABD’ye gidip gelmeye başladı fakat 2001 yılında ABD’de kalıcı olarak oturma hakkına sahip oldu. 2006 yılında ise resmi olarak ABD vatandaşı olan Melania Trump, hayatını tasarım ve modellik yaparak sürdürmeye başladı. Tam 10 yıl sonra Beyaz Saray’a taşınacağını ve ABD’nin First Lady’si olacak Melania Trump, Donald Trump eşi olarak 2005 yılında ABD tarafından tanınmaya başlandı.

Melania Trump Twitter hesabını aktif tutuyor

ABD Başkanı eşi Donald Trump ile evlendikten sonra aktif olarak sosyal medya hesaplarını kullanan Melania Trump, 2016 yılında First Lady olduktan hemen sonra Twitter’ı çok daha aktif kullanmaya başladı. Twitter hesabında yaklaşık olarak 15 milyon kullanıcıya sahip olan Trump’ın gündeme gelmeyen bir özelliği daha var. Donald ve Melania Trump çifti bir moda haftası partisinde tanıştılar. Donald Trump, ikinci evliliğini yaparken moda haftasında eski adıyla Melania Knauss’ın telefon numarasını istedi fakat alamadı. Melania Trump yıllar sonra bu durum açılık getirerek, telefon numarasını vermemesinin sebebinin evli olması olduğunu söyledi.

Donald Trump'ın eşi Melania Trump kimdir, kaç yaşındadır

Melania Trump gelinliği çok tartışıldı

Melania Trump dünya evine girmeden önce zaten dünyada eşi benzeri olmayan bir gelinlik giyeceği haberleri ile basında geniş yer ediniyordu. Dünya evine girildiği gün Melania Trump gelinliği tam anlamıyla göründü ve sonrasında açıklamalar üst üste geldi. Yapımı yaklaşık 1 ay süren gelinliğin fiyatının tam 100 bin dolar olduğu söylendi. Ünlü tasarımcı Dior tarafından yapılan gelinlik üzerinde 1500 tane kristal taş vardı. Düğün sonrası aile arasında yapılan partide yine bir servet değerine sahip ipek gelinlik ile havuz partisine katılan Melania Trump sık sık giyimi ve aksesuarları ile gündeme geliyor.

Donald Trump'ın eşi Melania Trump kimdir, kaç yaşındadır

Melania Trump parmağında servet taşıyor

Melania Trump’ın giyimi ve aksesuarları gündeme geliyor fakat bunun için çok haklı sebepleri var. Melania Trump’ın parmağındaki evlilik yüzüğü 12 karatlık pırlantadan yapıldı. 1,5 milyon sterlin değerinde olan evlilik yüzünü parmağından çıkarmayan Melania Trump, 5 dil biliyor. Slovenya doğumlu olduğu için Slovence, Almanca, İngilizce, Fransızca ve Sırpça dillerini akıcı bir şekilde konuşabiliyor.

Son olarak göçmen olarak geldiği ABD’den vatandaşlık alarak resmen ABD vatandaşı olan Melania Trump’ın göçmenlik karşı vaatlere destek verdiğini söyleyelim. Donald Trump’ın göçmen karşıtı vaatlerine olay veren Trump, bir konuşmasında Yasaların izindeyim. Burada yasadışı bir şekilde kalmayı hiçbir zaman düşünmedim” diyerek göçmenliğe karşı olduğunu söyledi.