Son Dakika

Dünyanın en tehlikeli kuşu sahibini öldürdü

Florida eyalatinde bir çiftçi, dünyanın en tehlikeli kuşu sıfatıyla Guinnes Rekorlar Kitabı'na giren Cassowary'nin saldırısına uğrayarak öldü.
Dünyanın en tehlikeli kuşu sahibini öldürdü

ABD’nin Florida eyaletinde bir çiftçi, dünyanın en tehlikeli kuşu olarak gösterilen Cassowary tarafından öldürüldü.

Alınan bilgiye göre Alachua bölgesinde meydana gelen olayla ilgili bilgi veren itfaiye sözcüleri, 75 yaşındaki Marvin Hajos’un çifliğinde ayağı kayıp düştüğü anda Cassowary’nin saldırısına uğradığını açıkladı. Aldığı gaga ve pençe darbeleriyle ağır yaralanan çiftçinin, olay yerinde hayatını kaybettiği, kuşun ise çiftlikte gözlem altında tutulduğu dile getirildi.

BOYU 2 METREYE ÇIKABİLİYOR

Anavatanı Avustralya'nın kuzeydoğusu ile kuzeyi olan ve Yeni Gine'de de bulunan Cassowary deve kuşu familyasındandır. Güçlü pençe ve gaga yapısıyla dünyanın en tehlikeli kuşu olarak Guinnes Rekorlar Kitabı'na girmiştir. Ortalama 50 yıllık yaşam süresi ile en uzun yaşayan üçüncü kuş türü olup en ağır ikinci kuş çeşididir. İki metre yüksekliğe ve 60 kg ağırlığa ulaşabilen bu kuşlar, saatte 50 km hız yapabiliyor.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.