Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

‘Düşürülen uçak sivilleri bombalıyordu’

'Düşürülen uçak sivilleri bombalıyordu'

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Siyasi Kurulu Özel Kalemi Enes el-Ubde, “Rus savaş uçağının Rusya’nın kibri ve siyasi çözümü askeri güçle dayatması sonucu düşürüldüğünü” belirtti.

Ubde ayrıca, Rus uçağının Türkiye tarafından düşürülmesinin Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde güvenli bölge oluşturulması noktasındaki düşüncelerini desteklediğini dile getirdi.

SMDK üyesi Şelal Kido ise Rus savaş uçağının düşürülmesinin tehlikeli etkileri olabileceğini ifade ederek, bu durumun özellikle Viyana’da yapılacak toplantıyı etkileyebileceğini dile getirdi.

Düşürülen uçak sivilleri bombalıyordu

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) Genel Kurmay Başkanı Albay Ahmed Berri, “Rus savaş uçağının düşürülmesine ilişkin yaptığı açıklamada, uçağın Türk hava sahasını ihlal ederek, defalarca uyarılara yanıt vermemesinin ardından düşürüldüğünü” söyledi.

ÖSO birliklerinin bir pilotu ele geçirdiğini diğerinin ise öldüğünü ifade eden Berri, Rus savaş uçağının düşürülmeden önce Cisr eş-Şuğur’daki sivilleri bombaladığını hatırlattı.

Etiketler