Son Dakika

Eceli gelen Wilders’tan cami avlusunda skandal!

Eceli gelen Wilders’tan cami avlusunda skandal!

Seçim atmosferine giren Hollanda’da siyasi partiler daha şimdiden kampanyalarını “İslam düşmanlığı” üzerine kurdu. Ülkenin aşırı sağcı sözde Özgürlük Partisi’nin ırkçı lideri Geert Wilders, partisine oy kazandırmak için cami avlusunda yaptığı aday tanıtım toplantısında hedeflerinin ülkedeki “İslamlaşmayı durdurmak” olduğu yönünde skandal bir açıklama yaptı.

Hollanda’da aşırı sağcı Özgürlük Partisi’nin ırkçı lideri Geert Wilders, aday tanıtımını cami bahçesinde yaptı ve seçim hedefini ‘İslamlaşmayı durdurmak’ olarak ilan etti. PVV, 21 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde 60 seçim bölgesinde yarışa girme kararı almıştı. Daha önce sadece 3 belediyede seçime giren aşırı sağcı parti, Rotterdam’da yerel Leefbaar (Yaşanabilir) Rotterdam Partisi’ni desteklemişti.

CAMİ AVLUSUNDA SALYA SAVURDU

İlk kez seçime girecekleri Rotterdam’da aday tanıtımı yapan Hollanda’nın aşırı sağcı lideri Wilders, salyasını cami avlusuna akıttı. İslam düşmanlığını açık sözlerle ifade eden Wilders’ın kampanyasını başlattığı Feijenoord ilçesinde yoğun olarak Türk ve Faslı muhacirlerin yaşıyor olması dikkat çekti.

Ayrıca Türkiye ve Fas kökenli muhacirlerin desteklediği DENK Partisi, Wilders’ten önce camiye geldi ve DENK lideri Tunahan Kuzu, taraftarlarına Rotterdam’da yerel seçime katılacaklarını duyurdu.

KARIN AĞRISINI DİLE GETİRDİ

Her fırsatta dünyaya demokrasi ve özgürlük nutukları atan Avrupa’nın göbeğinde siyaset yapan Wilders, Batı’nın gerçek yüzüne yakışır şekilde İslam düşmanlığını dışa vurdu. PVV’nin öncelikli hedefi, nüfusunun yarısı muhacirlerden oluşan Rotterdam’da “İslamlaşmayı durdurmak” olduğunu söyledi.

Wilders, Hollanda’daki 60 belediyede seçime girmeyi hedeflediğini açıklamıştı. Ancak son günlerde “uygun aday bulmakta zorlandıklarını” belirterek, bu hedefin gerçekleşmeyeceğini vurguladı. Hollanda’da yerel seçimler için aday belirleme süresi 27 Aralık’ta sona erecek.

Yorumlar