Son Dakika

Esed rejiminin aldığı yenilgiden sonra Rus Özel Kuvvetleri sahaya indi

Şam yönetiminin son aylarda Hama Kuzeyin ’de aldığı yenilgiden sonra Rus Özel Kuvvetleri daha aktif olarak çatışmalara katılmaya başladı.
Esed rejiminin aldığı yenilgiden sonra Rus Özel Kuvvetleri sahaya indi

Geçtiğimiz hafta muhaliflerin stratejik bölge olan Hama kırsalına bağlı Hamamiyat beldesini ele geçirdikten sonra yüze yakın Esed militanını öldürdü ve çok sayıda silah ruhsatta ele geçirdi. Rejim güçlerinin Hamamiyat beldesine yaptığı 10'a yakın karşı saldırıda bölgeyi geri alamazken çok sayıda kayıp vererek geri çekilmek zorunda kaldı.

Şam yönetiminin aldığı bu yenilgiden sonra Rus askerlerinin bölgeyi ele geçirmek için sahada operasyon yaptı.

Öte yandan aylardır Hama Kuzeyinde muhaliflerle Esed güçleri arasında yaşanan çatışmada ilerleme kaydedemeyen rejim son yılların en büyük kaybını yaşıyor.

Öte yandan Rejim güçlerinden ve İran destekli militanlardan ayrı hareket eden Rusya’nın eğitip donattığı 5.kolorda ve Suheyil Hasan liderliğindeki Kaplan Kuvvetlerinin de ciddi kayıplar verdiği belirtiliyor.

Muhalifler Hama'da yaptığı operasyonların yansıra Lazkiye Kuzey kırsalı ve Türkmen Dağında da rejim güçlerine sızma operasyonları yapıyor.

Yorumlar

Veysel IŞIK İNŞALLAH aynı akamete uğrarlar.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.