Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Esed’den küstah tehdit: Türkiye’ye yanıt vereceğiz

Suriye Devlet Başkanı Esed, Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin açıklamasında Türkiye'yi tehdit ederek, "Suriye'nin herhangi bir noktasında gerçekleşen Türkiye'nin operasyonuna kesinlikle yanıt vereceğiz" dedi.

Esed’den küstah tehdit: Türkiye’ye yanıt vereceğiz

Türkiye‘nin sınır güvenliğini sağlamak ve güvenli bölge oluşturmak amacıyla terör örgütleri PKK / YPG ve DEAŞ’a karşı başlattığı Barış Pınarı Harekatı sürerken Suriye‘den bir skandal açıklama geldi.

Reuters’ın aktardığı son dakika haberine göre Suriye resmi ajansı, harekat için ‘apaçık saldırganlık’ yorumunu yapan Esed, “Suriye’nin herhangi bir noktasında gerçekleşen Türkiye’nin operasyonuna kesinlikle yanıt vereceğiz” vurgusu yaptı.

OPERASYON SURİYE’YE RAHATSIZ ETTİ

Suriye Arap Haber Ajansı SANA’nın, Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanlığı dayandırarak servis ettiği haberde ise “Türkiye’nin Suriye topraklarına yönelik saldırganlığı, Erdoğan rejiminin yayılmacı hırsları ve geçmiş zaman evhamlarının bir sonucu olup Ankara’ya Astana süreci çerçevesindeki garantör konumunu kaybettirdi, tüm Suriyeliler bu saldırıya karşı koymak için birleşti” ifadeleri yer buldu

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri