Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Esed/Hamaney ve Hizbullah güçleri Madaya’yı öldürüyor

Esed/Hamaney ve Hizbullah güçleri Madaya’yı öldürüyor

Dünya Müslüman Alimler Birliği, Suriye’nin Madaya şehrinde yaşanan insani durum için Birleşmiş Milletler ve uluslararası topluma acilen harekete geçmesi çağrısında bulundu.
Birliğin Genel Sekreteri Ali Muhyiddin el-Karadaği, yaptığı açıklamada, Suriye’nin başkenti Şam’ın kuzeybatısında Esed/Hamaney güçlerinin ablukası altında bulunan Madaya’da yaşanan insani duruma dikkati çekti.
Birleşmiş Milletler’e (BM) bağlı kuruluşlara, uluslararası aktörlere, İslam İşbirliği Teşkilatı’na (İİT) ve Arap Birliğine seslenen Karadaği, Suriye halkının yaşadığı olaylarda herkesin tarihi sorumluluğunun bulunduğunu vurguladı.
Yıllardır çözümsüz bir şekilde süren Suriye krizinin çözümü için harekete geçilmesi gerektiğine değinen Karadaği, “Bizim görevimiz bu insanlık dramı karşısında sorumluluğu üstlenmek, uyarıda bulunmak ve vicdan duygusunu uyandırmaktır” ifadesini kullandı.
Ali Muhyiddin el-Karadaği, uluslararası örgütlere ve liderle yönelttiği açık mesajında ayrıca şunları kaydetti:
“Madaya’dan sızan ve sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla gösterilen görüntüler, halkın yaşadığı trajediyi, hayattan kopan çocukların ve yaşlıların bedenleri üzerindeki kuraklığın izlerini gözler önüne serdi. Çetin kış şartlarının da etkisiyle bir kat daha artan bu trajedinin devam etmesi durumunda diğerlerini de aynı son bekliyor. Servet ve iktidar sahipleri, en büyük sorumluluğu taşımaktadır. Varlıklı kişilerin bağış yapmaları, ilaç ve gıda yardımında bulunmaları, fikir adamlarının da ellerinden geldiği şekilde onları savunmaları gerekiyor.”

Etiketler