Son Dakika

Eski Yunan Bakan'dan küstah sözler! "En iyi Türk Ölü Türk!"

Yunanistan'ın eski dışişleri bakanlarından Theodoros Pangalos, bu küstah ifadeleri kullandı. 80 yaşındaki siyasetçi "İyi bir Türk'e denk gelmedim" diye ekledi

Eski Yunan Bakan'dan küstah sözler! "En iyi Türk Ölü Türk!"

Batuhan Gülşah / Atina

Yunanistan'ın eski dışişleri bakanlarından Theodoros Pangalos, son derece küstah sözler sarf etti. Ülkenin en büyük radyo kanallarından SKAİ'a gündemi değerlendiren Pangalos, Türkiye ile ilgili bir soru üzerine "Türk sorunu büyük bir mesele. Türkler Amansız bir düşman, ne kadar güven gösterirsek gösterelim bir sonuç çıkmaz. En iyi Türk ölü Türk! Buna inanıyorum çünkü iyi bir Türk'e denk gelmedim. Türkler temel değerlerden mahrumlar. Hukukun ne olduğundan da bir haberler" diye konuştu. Yunan siyasetçinin kullandığı bu ifade Yunan ırkçıların sloganı olarak biliniyor.

ÖCALAN İSTİFA GETİRMİŞTİ

Faal yıllarında Panhelenik Sosyalist Hareket (PASOK) partisiyle siyasette yer alan 80 yaşındaki Pangalos, teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın yakalanması sürecinde ülkenin dışişleri bakanıydı. Öcalan'ın 1999'da Kenya'da yakalanması sonuçlanan süreçte üzerinden Kıbrıs Rum Kesimi pasaportu çıkınca, ABD'nin baskıları sonucunda Pangalos görevinden ayrılmak zorunda kalmıştı.

 

Yorumlar