Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

‘FETÖ okullarını yönetmeye talibiz’

FETÖ/PDY'nin Kazakistan'daki varlığının sona erdirilmesini umduklarını dile getiren TBMM Başkanı Şentop, örgütün okulları hakkında, "Milli Eğitim Bakanlığımız veya Türkiye Maarif Vakfı vasıtasıyla devralmaya, idareci ve öğretmen kadrosu da dahil bu okulları yönetmeye talibiz." dedi.

‘FETÖ okullarını yönetmeye talibiz’

TBMM Başkanı Mustafa Şentop , Avrasya Parlamento Başkanları 4. Toplantısı’na katılmak üzere geldiği Kazakistan’ın başkenti Nur Sultan’da, Kazakistan Kurucu Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda bir araya geldi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Avrasya Parlamento Başkanları 4. Toplantısı’na katılmak üzere geldiği Kazakistan’ın başkenti Nur Sultan’da, Kazakistan Kurucu Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda bir araya geldi.

TBMM Başkanı Şentop, burada yaptığı konuşmada, Nazarbayev’in 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Türkiye’yi ziyaret eden ilk cumhurbaşkanı olduğunu belirterek, onun gösterdiği bu destekten dolayı Türk halkının takdirini kazandığını vurguladı.

“OKULLARI YÖNETMEYE TALİBİZ”

FETÖ’nün Kazakistan’da eğitim, medya ve iş dünyasında uzantılarının halen faaliyetlerini sürdürmesinden dolayı üzüntülerini dile getiren Şentop, şunları kaydetti:

“Bu noktada, yakın zamanda Kazak makamlarınca, FETÖ elebaşlarının iadesi, mal varlıklarının dondurulması ve medya uzantılarının faaliyetlerine son verilmesinin gerçekleşeceğini umuyoruz.

Söz konusu okulları, Milli Eğitim Bakanlığımız veya Türkiye Maarif Vakfı vasıtasıyla devralmaya, idareci ve öğretmen kadrosu da dahil bu okulları yönetmeye talibiz. Bu konuda dirayetli liderliğinizde gerekli desteği göstereceğinizden eminiz.”

Kaynak :

AA