Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Filistinli ailenin yakılmasını kutlayanlara tutuksuz yargılama

Filistinli ailenin yakılmasını kutlayanlara tutuksuz yargılama

Filistinli Devabişe ailesinin yakılarak öldürülmesini düğünününde dans ederek kutlayan ve gözaltına alınan İsrailli damat ve üç misafiri, çıkarıldıklarımahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Siyonist İsrail’in Yedioth Ahronoth gazetesinde yer alan habere göre, Kudüs Bölge Mahkemesi’ne çıkarılan damat ve diğer üç kişinin tutuksuz yargılanmasına karar verildi.

Siyonist İsrail’in Kanal 10 televizyonunda geçen hafta yayınlanan ve Devabişe ailesinin evini kundaklayan işgalcilerin arkadaşları olan radikal Yahudilere ait bir düğünde çekildiği belirtilen görüntülerde grubun, ellerinde salladıkları Devabişe bebeğin resmi, molotofkokteyli, bıçak ve tüfeklerle dans ettiği ve “Hadi Filistinlilerden intikam alalım” anlamına gelen İbranice ifadeler kullandığı görülüyordu.

Siyonist İsrail basını, düğünün sahibi Yahudi çiftin, Devabişe ailesinin evinin kundaklanması olayıyla ilgili tutuklanan işgalcilerle bağlantılı olduğunu yazmıştı.

Binyamin Netanyahu söz konusu görüntünün “Kabul edilemez olduğunu” belirtmiş ve “Yayınlanan şok edici görüntüler, İsrail toplumu ve devletinin güvenliğini tehdit eden bir grubun gerçek yüzünü gösteriyor” ifadelerini kullanmıştı.

Yahudi işgalciler, ağustos ayında Nablus’ta Filistinli Devabişe ailesinin evini kundaklamış, olayda anne, baba ve 18 aylık bebekleri hayatını kaybetmişti. Aileden sadece 4 yaşındaki Ahmed vücudunun yüzde 60’ı yanmış olarak kurtulabilmişti. 

Etiketler