Son Dakika

"Filistinli cesur kız" Temimi'nin gözaltı süresi tekrar uzatıldı!

Siyonist İsrail askerlerinin gece vakti evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı Filistinli Cesur Kız Ahed et-Temimi'nin gözaltı süresi sözde İsrail Mahkemesi'nce ayın 31’ine kadar uzatıldı.

"Filistinli cesur kız" Temimi'nin gözaltı süresi tekrar uzatıldı!

Sözde Ofer Askeri Mahkemesi, bugün görülen duruşmada, "sorguya devam edilmesi için" Ahed'in tutukluluk süresinin beşinci kez uzatılmasına ve ay sonuna kadar tutuklu kalmasına karar verdi. 

Elleri ayakları bağlı!

Ahed, mahkeme salonuna elleri ve ayakları bağlı şekilde getirilirken, duruşmaya yabancı diplomatlar, insan hakları aktivistleri ve Filistinli kızın yakınları katıldı. 

Babası Basım et-Temimi'nin "Güçlü kal!" dediği, Ahed'in de gülümseyerek, "Ben iyiyim" diye cevap verdiği duyuldu.

İsrail askerleri, Ahed et-Temimi'yi 19 Aralık'ta Ramallah'ta ailesiyle yaşadığı eve baskın düzenledikten sonra gözaltına almıştı. 

Annesi Neriman'ın ise kızıyla ilgili bilgi almak üzere gittiği Ramallah'ın doğusundaki gözaltı biriminde İsrail askerleri tarafından gözaltına alındığı kaydedilmişti. 

"Hanzala Cesaret Ödülü"ne layık görülmüştü

"Filistinli cesur kız" olarak da bilinen Ahed, 2012 yılında ağabeyi gözaltına alındığında İsrail askerlerine karşı gösterdiği tavır nedeniyle İstanbul'da "Hanzala Cesaret Ödülü"ne layık görülmüştü. 

Temimi'nin gözaltı süresi tekrar uzatıldı!

 

Yorumlar