Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Filistinli çocuklardan Papa Franciscus’a mektup

Filistinli çocuklardan Papa Franciscus'a mektup

Kudüs’te bir grup Filistinli çocuğun, Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Franciscus’a mektup gönderdiği bildirildi.

Filistin Esir İşleri Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada, Kudüs’te 5 Filistinli çocuk tarafından Kudüs Latin Patriği Fuad Twal aracılığıyla Franciscus’a, İsrail hapishanelerinde tutuklu ailelerin serbest bırakılması talebini içeren bir mektup gönderildiği belirtildi.

Kutsal topraklarda “Filistinlilerin masumiyetinin” katledildiğine yer verilen mektupta, İsrail güvenlik güçleri tarafından son 3 ayda bin 500 Filistinli çocuğun gözaltına alındığı vurgulandı.

İsrail’in Filistinli çocuklara yönelik uygulamaların her türlü insani ve dini yasayı ihlal ettiği savunulan mektupta, İsrail’in gözaltına aldığı Filistinli çocuklar hakkında “katı” kararlar verdiğine dikkat çekildi.

Mektupta, zorlukların durdurulması, Filistin halkının özgürlük ve bağımsız devletine kavuşması ve Filistinli çocukların dünyadaki diğer çocuklar gibi korkusuz yaşayabilmesi talep edildi.

Etiketler