Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Finlandiya ve Dünya Bankası’ndan Filistin’e yardım

Finlandiya ve Dünya Bankası'ndan Filistin'e yardım

Dünya Bankası ve Finlandiya, Filistin’e altyapıyı geliştirme ve istihdam sağlama gibi amaçlarla kullanılmak üzere 8,9 milyon dolarlık bağışta bulundu

Dünya Bankası’nın Kudüs ofisinden yapılan yazılı açıklamada, istihdam ve iş imkanı sağlamak için özel sektöre teşvik verme amacıyla kullanılmak üzere Dünya Bankası’nın 5 milyon dolar yardımda bulunduğu kaydedildi.

Dünya Bankası Batı Şeria ve Gazze Bölge Direktörü Steen Lau Jorgensen, özel sektörde yeni yatırımlar olmaması nedeniyle istihdam sağlamanın Filistin’deki en önemli konular arasında olduğunu belirtti.

Söz konusu bağışın 18 ila 29 yaşlar arasındaki gençleri hedeflediği ve yüzde 30’unun kadınlar için ayrıldığına değinildi.

Öte yandan Dünya Bankası, Finlandiya’nın Filistin Çok Donörlü Güven Fonu’na 3,9 milyon dolar bağışta bulunduğunu açıkladı.

Bu bağışın su, enerji ve vatandaşa sunulan yerel yönetim hizmetlerinin iyileştirilmesi gibi konulara katkı sağlayacağı belirtildi.

Filistin Çok Donörlü Güven Fonu Dünya Bankası’nın kontrolünde 2012’de Filistin altyapısının kapsamlı şekilde iyileştirilmesi amacıyla kurulmuştu.

Son katkıyla beraber fona yapılan bağış 101 milyon dolara ulaştı. Bu yardımın 10,5 milyon dolarılık bölümü Finlandiya tarafından sunuldu.

Etiketler