Son Dakika

Fransa Başbakanı Philippe: Yok etmek için gelen insanlarla karşı karşıyayız

Fransa Başbakanı Philippe, 'Sarı Yelekliler'in cumartesi günü akaryakıt zammını protesto etmek amacıyla ülke genelinde yapacağı eylemlerde 89 bin polisin yanı sıra bir düzine zırhlı aracın da konuşlandırılacağını söyledi.
Fransa Başbakanı Philippe: Yok etmek için gelen insanlarla karşı karşıyayız

Fransa'da akaryakıt zammı nedeniyle "Sarı Yelekliler" adı altında örgütlenen göstericilerin yaptığı protestolar kısa sürede Hollanda, Belçika, Yunanistan ve Avusturya başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesine yayıldı. Eylemler nedeniyle akaryakıt zammını 6 ay askıya alan Macron hükümeti, yine de 'Sarı Yelekliler'i memnun edemedi. Eylemciler, cumartesi günü akaryakıt zammını protesto etmek amacıyla ülke genelinde gösteri düzenleyecek.

Fransa'da akaryakıt zammı iptal

89 BİN POLİS GÖREV YAPACAK

Fransa Başbakanı Edouard Philippe, Sarı Yeleklilerin ülke genelinde düzenleyecekleri gösterilere ilişkin açıklamalarda bulundu. Philippe, TF1 kanalına yaptığı açıklamada, gösterilerde yoğun güvenlik önemli alınacağını belirterek, 89 bin polisin görev yapacağını ve sadece Paris'i 8 bin polisin yanı sıra bir düzine zırhlı aracın koruyacağını açıkladı. Philippe, muhtemel şiddet eylemleri nedeniyle başkentte kepenklerin açılmayacağını ifade etti.

Fransa'daki protestolara çiftçiler de katılacak

"YOK ETMEK İÇİN GELEN İNSANLARLA KARŞI KARŞIYAYIZ"

Sadece Paris'te 8 bin polisin görevlendirileceğini duyuran Philippe, ayrıca başkente bir düzine zırhlı aracın da konuşlandırılacağını söyledi.

İstifa çağrılarını reddeden Philippe, "Protesto için değil yok etmek için gelen insanlarla karşı karşıyayız." dedi.

 

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.