Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Fransa destekli darbeci Hafter evleri yıktı sivilleri kaçırdı!

Fransa destekli darbeci Hafter, sivillerin içinde olduğu evleri yıktı. Bunla yetinmeyerek genleri de kaçıran Hafter bölgeden ayrıldı.

Fransa destekli darbeci Hafter evleri yıktı sivilleri kaçırdı!

Libya Hükümetine bağlı Öfke Volkanı Operasyonu Basın Ofisinden yapılan açıklamada, Hafter militanlarının, ülkenin güney kesimindeki Ubari kentinde, içinde sivillerin olduğu bazı evleri yıktığı, birkaç genci kaçırdığı ifade edildi.

SİLAHLI TEHDİT

Yerel kaynaklar da Hafter militanlarının sabah saatlerinde Ubari’nin Eş-Şarib mahallesine baskın düzenlediğini, halkı çeşitli silahlarla tehdit ettiğini, Tuareg kabilesinden bazı gençleri kaçırdıktan sonra Sebha kenti tarafına doğru bölgeden ayrıldıklarını aktardı.

İKİNCİ BÜYÜK KENTİ

Libya‘nın güney kesiminde Sebha kentinden sonra ikinci büyük kent olan Ubari kentinin çoğunluğunu Tuaregler oluşturuyor.

Uzun süredir istikrarsızlıkla boğuşan Libya, darbeci Hafter’in Nisan 2019’da militanlarına başkent Trablus ve yönetimi ele geçirmek için saldırı emri vermesiyle  şiddet sarmalına sürüklenmişti.

Etiketler
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!