Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Fransa: Suriye’de boşalan yerlere biz geçeceğiz

Fransa: Suriye'de boşalan yerlere biz geçeceğiz

ABD Başkanı Donald Trump, dün Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Suriye’de DAEŞ’i yendik. Oradaki varlığımızın tek nedeni buydu.” diyerek Suriye’den çekilecekleri yönündeki haberleri doğrulamıştı. ABD’nin Suriye’den çekilme kararının ardından Fransa’dan kritik bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada, “Suriye’de boşalan yerlere biz yerleşeceğiz.” denildi.

Fransa’nın Avrupa Birliği (AB) İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Nathalie Loiseau, CNEWS televizyonunda yaptığı açıklamada “Şimdilik (askeri olarak) Suriye’de kalıyoruz.” dedi.

“DEAŞ HER ZAMANKİNDEN DAHA ZAYIF”

Savunma Bakanı Florence Parly ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, terör örgütü DAEŞ’in her zamankinden daha zayıf olduğunu belirterek, örgütün topraklarının yüzde 90’nını kaybettiğini ve önceden sahip olduğu lojistiğin artık olmadığını ifade etti.

“DEAŞ HARİTADAN VE KÖKLERİNDEN SİLİNMEDİ”

Terör örgütü DAEŞ’in haritan ve köklerinden silinmediğini belirten Parly, “Bu terör örgütünü kesin şekilde askeri açıdan yenmek gerekiyor.” dedi.

Etiketler