Son Dakika

Fransa'daki protestolara çiftçiler de katılacak

Fransa'da akaryakıt zammı nedeniyle "sarı yelekliler" adı altında örgütlenen göstericilerin protestoları ülke geneline yayıldı. Dün ambulans şoförlerinin kontakt kapatmasının ardından çiftçiler de sokağa inme kararı aldı.
Fransa'daki protestolara çiftçiler de katılacak AA

Fransa'da akaryakıt zammı nedeniyle "Sarı Yelekliler" adı altında örgütleşen göstericilerin yaptığı protestolar kısa sürede Hollanda, Belçika, Yunanistan ve Avusturya başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesine yayıldı. Dün ambulans şoförlerinin kontakt kapatmasının ardından çiftçiler de sokağa inme kararı aldı.

Fransız haber ajansı AFP'de yayınlanan habere göre, artan üretim maliyetlerini protesto etmek amacıyla, çiftçilerin gelecek hafta ülke genelinde grev başlatacağı duyuruldu.

SARI YELEKLİLERİN PROTESTOLARI

Fransa’da "sarı yelekliler" adı altında örgütlenen eylemciler, son bir yılda motorin fiyatlarının yüzde 20'den fazla artması üzerine yaklaşık bir süredir ülke genelinde gösteri düzenliyor.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.