Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Fransa’dan Rusya’ya DAEŞ talebi

Fransa'dan Rusya'ya DAEŞ talebi

Moskova’ya bugün yapacağı ziyaret öncesi Fransız basınına konuşan Le Drian, Rus yetkililerle yapacağı görüşmelerde DAEŞ ile yapılacak mücadelenin ayrıntılı bir şekilde masaya yatırılacağını belirtti ve özellikle istihbarat konusunda işbirliğinini artırılacağını ifade etti.

      Le Drian, ”Terör örgütü olarak gördüğümüz DAEŞ konusunda görüş alış verişinde bulunacağız, Rusya’nın ortak düşmanımız DAEŞ ile mücadelesini güçlendirmesini arzu ediyoruz”dedi.

Fransa, Rusya’nun son dönemde DAEŞ ile mücadelesini artırmasına rağmen Suriye’de düzenlediği hava operasyonlarında özellikle Batı tarafından desteklenen ılımlı muhalifleri hedef aldığını düşünüyor.
      Fransa, Paris’te 13 Kasım’da DAEŞ tarafından üstlenilen terör saldırılarında 130 kişinin ölümü, 350 kişinin yaralanmasının ardından uçak gemisi Charles de Gaulle’ü geçen ay bölgeye göndermişti. Uçak gemisinden kalkan savaş uçakları, Irak ve Suriye’deki DAEŞ hedeflerini vuruyor.
      Uçak gemisinin Körfez’e intikali ile Ürdün ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki toplam 12 olan Fransız savaş uçağı sayısı üç misli artarak 36’ya çıkmıştı.

Etiketler
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!