Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Fransa’dan tartışmalı WhatsApp hamlesi: Veriler devlete gidecek

WhatsApp'ın kişisel verileri Facebook şirketleriyle paylaşmak için kullanıcılarını yeni gizlilik kurallarını kabul etmeye zorlamasının ardından tepkilerin ardı arkası kesilmiyor. Fransa'dan ise sosyal medya devlerine karşı yeni ve tartışmalı bir hamle geldi. İddialara göre Twitter, WhatsApp gibi şirketler, kullanıcı sözleşmelerini Fransız yasalarına uygun hale getirecek. Kullanıcı bilgileri ise istenildiği zaman devlete verilebilecek.

Fransa'dan tartışmalı WhatsApp hamlesi: Veriler devlete gidecek

Anlık çevrimiçi mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, geçtiğimiz hafta birçok kullanıcıyı kişisel verileri Facebook şirketleriyle paylaşmak için yeni gizlilik kurallarını kabul etmeye zorladı. Uygulama kullanıcıların, şartları kabul etmedikçe uygulama hizmetini kullanamayacağını bildirdi.

VERİLER DEVLETE GİDECEK

Gazeteci Ömer Aydın’ın verdiği bilgilere göre; Fransa’dan sosyal medya devlerinin yeni uygulamalarına karşı yeni bir hamle geldi.

İddialara göre Twitter, WhatsApp gibi şirketler, kullanıcı sözleşmelerini Fransız yasalarına uygun hale getirecek ve kullanıcı bilgilerini istenildiği zaman devlete verecek. Aksi durumda ise bu şirketlere yıllık cirosunun yüzde 6’sı kadar para cezası verilecek.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!