Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Gürcistan’dan Türkiye’ye “NATO” teşekkürü

Gürcistan Dışişleri Bakanı Zalkaliani, "NATO'nun Geleceği" başlıklı oturumda, ülkesinin NATO’ya entegrasyon sürecine destek veren Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’na teşekkürlerini iletti.

Gürcistan’dan Türkiye’ye

Gürcistan Dışişleri Bakanı Davit Zalkaliani, Twitter’dan Gürcistan’ın NATO üyeliği için yorulmadan çabaladığını kaydetti.

Gürcistan Dışişleri Bakanı Zalkaliani, İsviçre’nin Davos kasabasında Dünya Ekonomik Forumu kapsamında düzenlenen “NATO’nun Geleceği” başlıklı oturumda Gürcistan’ın NATO ile entegrasyon sürecine verdiği destek dolayısıyla Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’na teşekkür etti.

Bu süreçte Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun desteğini hatırlatan Zalkaliani, “Sevgili Mevlüt Çavuşoğlu, NATO üyeliği konusundaki amansız çabalarında Gürcistan’a cesaret verici desteğiniz için teşekkür ederiz. Mevcut zorluklar göz önünde bulundurulduğunda desteğiniz daha da önemli hale geliyor. NATO üyeliği için seçilen yolu sıkıca takip ediyoruz.” ifadesini kullandı.

ÇAVUŞOĞLU’DAN GÜRCİSTAN’IN NATO ÜYELİĞİNE DESTEK

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu da “NATO’nun Geleceği” başlıklı oturumunda yaptığı konuşmada, şunları söylemişti:

“Gürcistan’ı neden davet etmediğimizi anlayamıyorum. NATO üyesi olarak biz Rusya ile görece iyi ilişkilere sahip olduğumuz için eleştiriliyoruz ama Batılı dostlarımız Rusya’yı provoke etmeme bahanesiyle Gürcistan’ı davet etmek üzere anlaşmıyor. Gürcistan’ın bize, bizim de Gürcistan gibi bir NATO müttefikine ihtiyacımız var.”

Kaynak : AA