Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Güvenli bölgede yeni adım | Tel Abyad’a askeri polis şubesi açılıyor

Suriye'de terörden arındırılan Tel Abyad'da SMO unsurları tarafından 14 Kasım'da Tel Abyad'da askeri polis şubesi açılacak.

Hasan Taşkın
Güvenli bölgede yeni adım | Tel Abyad’a askeri polis şubesi açılıyor

Barış Pınarı Harekatı ile teröristlerden arındırılan bölgelerde hayatın normal seyrine dönüştürülmesine yönelik faaliyetler tüm hızıyla devam ediyor. Suriye Milli Ordusu (SMO) tarafından olası tüm olayların önlenmesi ve bölge halkının korunmasına yönelik yeni bir adım daha atılıyor.

Güvenlik kaynaklarından alından bilgiye göre, bu kapsamda SMO unsurları tarafından 14 Kasım’da Tel Abyad’da Askeri Polis Şubesi açılacak. Bu adımın bölgede asayişin sağlanmasına ve hayatın normale dönmesine büyük ivme kazandıracağı belirtiliyor.

YEREL YÖNETİM BİRİMİ VE MAHKEME KURULMUŞTU

Halkın elektrik, su, sağlık hizmetlerine erişiminde iyileştirmelerin yapıldığı bölgede, daha önce yerel yönetim birimleri de oluşturulmuştu. İcra edilen faaliyetler sırasında meydana gelebilecek olası ihlalleri ve hukuki sorunları çözmek için de Rasulayn ve Tel Abyad bölgelerinde Suriye Geçici Hükümeti Savunma Bakanlığı’na bağlı oluşturulan Askeri Mahkeme faaliyetlerine başlamıştı.

 

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri