Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Hain terör örgütü PKK’dan Avrupa’nın göbeğinde “1 Mayıs” şovu

Hain terör örgütü PKK’dan Avrupa’nın göbeğinde “1 Mayıs” şovu

Birçok Avrupa Birliği ülkesinin kucak açtığı hain terör örgütü PKK, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü”nü fırsat bilerek Avusturya’nın başkenti Viyana’da yürüyüş düzenleyerek propaganda yaptı.

“oe24” isimli sitede yer alan habere göre, Avrupa Birliği (AB) tarafından terör örgütü olarak sınıflandırılan törer örgütü PKK’nın Avsuturya’daki sempatizanları, Wiener Ringstraße Meydanı’nda 1 Mayıs yürüyüşü düzenledi. Avusturya’da PKK bayrağının sallanması ve PKK sembollerinin kulanılmasının yasak olmasına rağmen PKK sempatizanları ellerini kollarını sallalaya sallaya şovlarını yaptı.

PARA CEZASI VAR

Avusturya’da 1 Mart 2019’da çıkarılan “Yeni Semboller Yasası” gereğince PKK’ya ait sembollerin taşınması yasaklanmıştı. Yasak kapsamına Müslüman Kardeşler, Hamas veya Gri Kurtlar da alınmıştı. Yasaya göre yasağı delenler için 4 bin avroya kadar idari ceza uygulanırken ihlalin tekrarı halin ceza miktarı 10.000 avroya çıkıyor.

4 BİN DESTEKÇİSİ VAR

Avusturya İçişleri Bakanlığı’nın verilerine göre, ülkede yaklaşık Kürt kökenli 40 bin insan yaşarken bunların yaklaşık 4 bini PKK sempatizanı.