Son Dakika

Halawani: "Neden işgal güçleri yıllardır beni hedef alıyor?"

İşgalci İsrail güçleri tarafından sürekli engellenmeye çalışılan ve buna anlam veremeyen Hanadi Halawani, “Neden işgal güçleri yıllardır beni hedef alıyor” dedi.
Halawani: "Neden işgal güçleri yıllardır beni hedef alıyor?"

Allah'a sürekli kendisinin Allah'ın evine hizmet edenlerden biri olmasını nasip etmesi için dua ettiğini belirten Hanadi Halawani, “Neden işgal güçleri yıllardır beni hedef alıyor?” sözlerini dile getirdi. İlim halkalarından haberdar olana kadar bu duası devam eden Halawani, Mescid-i Aksa'daki ilim halkalarını düzenleyenleri araştırdı ve ilim halkalarının Şeyh Raid Salah tarafından düzenlendiğini öğrendi. Halawani bu davadan hiçbir zaman vazgeçmedi.

Hanadi Halawani, Mescid-i Aksa'ya Kur'an talimi için girerek işgale inat Mescid-i Aksa'daki annelere çeşitli eğitimler vermektedir. Halawani onlara, çocuklarının eğitimi ile ilgili yol gösterici çalışmalar yapmaktadır.

“Hayatını Mescid-i Aksa’dan başlat”

Kudüs'le alakalı yanlış kavramları ve bilgileri düzeltmeye yönelik çalışma yürütmeye devam eden Halawani'nin bu çalışmalarına şu ana kadar katılan çocuk sayısı bini geçmiş bulunmaktadır. Evlenecek Kudüslü gelin ve damatların nikâhlarının Mescid-i Aksa'da kıyılması için murabıta hanımlar ile "Hayatını Mescid-i Aksa'dan Başlat" projesini yürütmektedir. Küçük bir ilim halkası onlarca ilim halkasına genişlemiş, Mescid-i Aksa'nın her yanını tesbih ve tekbirlerle ve zafer ezgileri ile kuşatmıştır.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.