Son Dakika

Haleb’te rejim unsurlarına ‘İntikam’ saldırısı

Suriye'deki muhalif güçler,rejimin İdlib ve Hama bölgesine yaptığı saldırılara cevap veriyor.
Haleb’te rejim unsurlarına ‘İntikam’ saldırısı

Türkiye ve Rusya arasında Soçi’de varılan ‘’çatışmasızlık’’ anlaşmasına rağmen rejiminin muhaliflere karşı saldırıları davam ederken muhaliflerde çeşitli yöntemlerle karşılık veriyor.

Dün gece Haleb’de Esed militanlarını ve muhaberat elemanlarını taşıyan bir arabaya kimliği belirsiz kişiler tarafından El Yapımı patlayıcı yerleştirilerek saldırı düzenlendi.

Haleb merkezinden Halidiye semti güzergâhında hareket eden arabaya yerleştirilen EYP’nin patlaması neticesinde 5 militanın öldüğü belirtildi.

Rejim kaynakları da saldırıyı doğrularken öldürülen askerlerin görüntülerini ve kimlik bilgilerini yayınladı.

GÖZLER EBU AMMARA GURUBUNA ÇEVRİLDİ

Rejime karşı Haleb merkezli bir oluşum olan Ebu Ammara Taburu diğer muhalif yapılardan farklı olarak son derece gizli bir örgütlenme prensibine sahip.

Ebu Ammara gurubu başta Haleb olmak üzere rejimin kontrolündeki kilit noktalarda örgütlenmiş ve rejim unsurlarına karşı yaptığı operasyonlarla sık sık gündeme geliyor.

Gurup, ilk olarak ismini Haleb’te sivillere karşı işkence yaptığı öne sürülen önemli bir muhaberat (istihbarat) liderine suikast yaparak duyurmuştu.

Ebu Ammara gurubu Halep’in Aziziye mahallesinde Mihraç Ural’ın liderliğindeki “Liva İskenderun” mensuplarını taşıyan aracı el yapımı patlayıcıyla hedef alarak da gündeme gelmişti.

 

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.