Son Dakika

Hayvanat bahçesi fazla aslan ve kaplanları satıyor

Lahor'daki hayvanat bahçesi, fazla aslan ve kaplan yavrularının açık arttırmayla satışa çıkarıldığını ilan etti.
Hayvanat bahçesi fazla aslan ve kaplanları satıyor AA

The Express Tribune internet sitesinin haberine göre, Pakistanın Pencap eyaletinin başkenti Lahor'da bulunan hayvanat bahçesi yetkilileri, açık arttırma ve katılım şartlarıyla ilgili çalışmalarını tamamladı.

Hayvanat bahçesinde 30 farklı türde aslan ve kaplan bulunduğu kaydedilen haberde, soyu tükenmekte olan bazı türlerin de hayvanat bahçesinde yaşadığı ifade edildi.

Fazla aslan ve kaplan yavrularının satışıyla ilgili konuşan yetkililer, satışın sebebinin yer darlığı ile türü tehlikede olan aslan ve kaplanların korunması ve çoğaltılması olduğunu belirtti.

Yetkililer, yeterli yer kalmadığı için aslan, kaplan ve çitaların üremesinin durdurulduğunu kaydetti.

Hayvanat bahçesinde bulunan aslan ve kaplanların bakım, yiyecek ve ilaç masrafının yıllık 600 bin Pakistan rupisine (yaklaşık 22 bin lira) ulaştığını belirten yetkililer, satılacak hayvanların piyasa değerinin ise 400 bin ile 600 bin Pakistan rupisi arasında değiştiğini ifade etti.

Lahor Hayvanat Bahçesi, geçmiş yıllarda elindeki fazla hayvanları başka hayvanat bahçeleriyle takas yapmıştı ancak ilk defa satış yapıyor.

Kaynak: AA

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.