Son Dakika

Heniyye, Mısır İstihbarat Başkanı ile bir araya geldi

Hamas Başkanı İsmail Heniyye, Mısır İstihbarat Başkanı Abbas Kamil ile Kahire'de görüştü. Görüşmede Filistin'de kapsamlı bir ulusal diyalog için uygun ortamın oluşturulmasının zorunluluğu olduğu vurgulandı. 
Heniyye, Mısır İstihbarat Başkanı ile bir araya geldi

Hamas Hareketi tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Hamas Hareketi Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Mısır İstihbarat Başkanı Abbas Kamil ile Kahire'de görüştü. 

Görüşmede, Filistin’deki bölünmüşlüğün sonlandırılması, seçim hazırlığını üstlenecek, Batı Şeria'nın Gazze'den ayrılmasına karşı koyacak, Filistin siyasi yapısının birliğini yeniden sağlayacak ulusal birlik hükümetinin kurulmasının zorunluluğu ve kapsamlı bir ulusal diyalog için uygun ortamın oluşturulmasının gerekli olduğu vurgulandı. 

Ayrıca açıklamada, bölgede Filistin davasının karşı karşıya olduğu siyasi durumlara ilişkin görüş alışverişinde bulunulduğu belirtildi.    

Açıklamada, Mısır yönetiminin Gazze'deki Büyük Dönüş Yürüyüşlerinin barışçıl yapısının korunmasının zorunlu olduğunun kendilerine iletildiği kaydedildi. 

Hamas ve İslami Cihad hareketlerinin üst düzey yetkililerinden oluşan heyetler, pazar günü Mısır'ın başkenti Kahire'ye gitmişti. Heyetler, Mısır yönetimiyle birçok siyasi konu yanı sıra Filistin davası ve ikili ilişkilere dair konularda görüş alışverişinde bulunuyor. 

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.