Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

İlginç seçim vaadi | “Kansere çare bulacağım”

İlginç seçim vaadi | “Kansere çare bulacağım”

Demokrat Parti’deki başkan aday adayı olan Joe Biden, Amerika Birleşik Devletleri  (ABD) başkanlık seçimleri için oldukça iddialı bir vaatte bulundu.

Oğlunu kanserden kaybetmişti

ABD Başkan Yardımcısı ve deneyimli siyasetçi Biden, Iowa’daki seçim kampanyası sırasında yaptığı konuşmada, 2015 yılında beyin kanseri nedeniyle 46 yaşında hayatını kaybeden oğlu Beau Biden’ı anarak “İnsanların böyle bir acıyla empati kurma çabaları yeterli deağil. Gerçekte ne hissedildiği hakkında hiçbir fikirleri yok. Bu nedenle kariyerim boyunca şundan emin olmak için çok çalıştım… Eğer başkan olarak seçilirsem, Amerika’yı değiştirecek en önemli yegane şeyin gerçekleştiğini göreceğinize söz veriyorum; kansere çare bulacağız” dedi.

Joe Biden ve oğlu Beau Biden

 

Uzun süredir mücadele ediyor

Joe Biden daha önce de kanser hastalığı konusunda benzer ifadeler kullanmıştı. 2016’da eski başkan Barack Obama yönetimi sırasında ‘Cancer Moonshot’ adlı bir program başlatan Biden, kanser araştırmalarını finanse etmişti. Aynı sene Vatikan’da düzenlenen uluslararası bir konferansta da kanserle mücadele kapsamında herkesin fayda sağlayabileceği küresel bir fon kurulması çağrısında buhunmuştu.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri