Son Dakika

İngiltere Dışişleri Bakanı: Başka bir saldırı için masada öneri yok

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, yeni bir Suriye saldırısı için, “Şuanda başka bir saldırı için masada bir öneri yok." dedi.

İngiltere Dışişleri Bakanı: Başka bir saldırı için masada öneri yok

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, Suriye'ye düzenlenecek olası bir yeni saldırı hakkında açıklamada bulundu. Esed rejiminin sivil halka yönelik tekrar kimyasal silahlı saldırı düzenlemesi halinde İngiltere'nin müttefikleriyle "seçenekler" üzerine çalışacağını ifade eden Johnson, henüz müttefikler tarafından planlanmış bir planın olmadığını söyledi.

İngiltere Başbakanı Theresa May'ın, Suriye'de sivillere yönelik kimyasal saldırı düzenlediği iddia edilen Esed/Hamaney rejimine yönelik operasyona katılma kararını desteklediğini belirten Johnson, "Kimyasal silahların daha fazla kullanılmasını engellemek doğru bir şey" dedi.

"Başka bir saldırı için masada öneri yok"

Johnson, Esed rejimine yönelik başka bir saldırı için masada öneri bulunmadığını belirterek, "Esad rejimi, bir başka kimyasal silah saldırısı yapacak kadar aptal değil" ifadesini kullandı.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.