Son Dakika

İran’da, Güney Azerbaycan Türklerinin sesi olan Traktör Sazi Takımı hedefte

İran medyası dünyada en çok Türk taraftarı olan Traktör Sazi Takımının varlığından rahatsız olduğunu ifade eden yazı ile okuyucusunun karşısına çıktı.

İran’da, Güney Azerbaycan Türklerinin sesi olan Traktör Sazi Takımı hedefte

Tahran’da yayın yapan "Hemşehir" Gaztesi, İran’ın Güney Azerbaycan bölgesinde 40 milyon Türkün yaşadığı Tebriz, Erdebil vb. bölgelerdeki milyonlarca taraftarı olan Traktör Sazi Takımı’nı hedef tahtasına koydu.

"Hemşehri" Gaztesi, "Traktör Sazi Takımı neden sevmiyoruz" başlığı ile yayınladığı baş makalseinde hem takımı hemde takımın taraftalarını küçümseyen ifadeler kullanması Güney bölgesinde birçok kesim tarafında eleştiriliyor.

Traktör Sazi taraftarı


Gazete, yayınladığı makalesinde Traktör Sazi Takımını fırsatçılıkla suçlayarak, takımın hem kendisinin hemde taraftarlarının "İran Milli şurundan uzak olduğunu" idda ediyor. Gazete Traktör Sazi Takımı’nın sloganlarında "Türkiye, Azerbaycan Var olsun" söylemini de eleştirdi.

Bölgede yayın yapan Avrupa İnfo Genel Yayın Yönetmeni Ruslan Beşirli Diriliş Postası gazetesine yaptığı açıklamada, Traktör Sazi taraftrlarının, her zaman statda "Azerbaycan var olsun istemeyen kör olsun, Bakı Tebriz, Ankara…" sloganları attıklarını söyledi ve Güney bölgeleri için bu takımın bir ilham kaynağı olmasından dolayı sık sık hedef alındığını ifade etti.

 

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.