Son Dakika

İran'dan Taliban açıklaması: DEAŞ'a karşı iş birliği yapmalıyız

ABD'nin DEAŞ'lı teröristleri Afganistan'a yerleştirdiği iddiasında bulunan İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Felahetpişe, "DEAŞ'ın Afganistan'daki mevcut durumu karşısında Taliban ile iş birliği yapmalıyız." dedi.
İran'dan Taliban açıklaması: DEAŞ'a karşı iş birliği yapmalıyız

İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Haşmetullah Felahetpişe, İran'ın terör örgütü DEAŞ'a karşı Taliban ile iş birliği yapması gerektiğini belirtti.

"İŞ BİRLİĞİ YAPMALIYIZ"

ABD'nin terör örgütü DEAŞ militanlarını Afganistan'a yerleştirdiğini öne süren Felahetpişe, "İran Afganistan'da Taliban'a ait kötü hatıraları görüyor. DEAŞ'ın Afganistan'daki mevcut durumu karşısında Taliban ile iş birliği yapmalıyız." dedi.

DEAŞ AFGANİSTAN'DA ÖRGÜTLENİYOR

İranlı İşçiler Haber Ajansı ILNA'nın haberine göre, DEAŞ'ın Afganistan'da örgütlendiğine dikkati çeken Felahetpişe, İran'ın DEAŞ gerekçesiyle Taliban ile müzakere yürüttüğünü ifade etti.

Felahetpişe, İran'ın geçmişte Taliban'la ciddi sorunlar yaşadığının altını çizerek, DEAŞ nedeniyle Taliban'la iş birliği yapılması gerektiğini dile getiren ilk İranlı siyasetçi olduğunu vurguladı.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.